kursy lotnicze, gdzie szukać ?

kursy lotnicze, gdzie szukać ?

Jest jakaś szkoła lotnicza, jaka oferuje licencje na małe samoloty? Chodzi mi o taki, co pomieści cztery osoby.

eriost56

Posty: 2

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, wobec tego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

dspk666

Posty: 14

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem bardzo zadowolony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

ewa

Posty: 14

 
Samo szkolenie lotnicze to nic, ale zdanie egzaminu to już jest wyzwanie. Trzeba stanąć przed komisją i trzeba odpowiadać z dziewięciu przedmiotów. Mnie by się nie chciało aż tyle uczyć, dlatego to nie jest dla mnie.

Yuri20

Posty: 10

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, lecz nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt ciężkie. Teorii dużo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

Marioleczka

Posty: 4

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

Klara323

Posty: 5

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wówczas można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

rolniki

Posty: 9

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, niemniej jednak i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba zrobić to przecież początek.

Miner-ooo

Posty: 5

 
Byłem w takiej szkole lotniczej, ale nie dałem rady. Myślałem, że będzie to łatwiejsze zadanie do wykonania, a okazało się zbyt trudne. Teorii mnóstwo. To jest kilka przedmiotów, które trzeba znać perfekcyjnie. Latania jest połowę tego, co teorii. Pozostaje mi tylko jazda samolotem i loty samolotem z innymi pilotami.

TomekK

Posty: 7